Home Knižní vydání Lev, čarodějnice a skříň
Lev, čarodějnice a skříň - úvod

Jak už sám název napovídá, jedná se knihu pro děti, kde se vyskytuje lev, čarodějnice a skříň a samozřejmě děti. Kniha je součástí sedmidílného celku od C.S.Lewise. Právě tato kniha je první v pořadí byť celý svazek je částečně dějově provázán samotným autorem.

Lev, čarodějnice a skříň vypráví příběh čtyř dětí sourozenců Pevensiových. Hlavními hrdiny jsou Petr, Zuzana, Edmund a nejmladší Lucie.
Vše se odehrává během války, kdy rodiče pošlou děti z Londýna na venkov k starému profesorovi ze strachu před nálety na město. Děti si zprvu říkají, že to bude nuda, ale poté co se seznámí s velikým domem i s profesorem samotným tak čekají, že na zahradě a v okolí najdou nějaká dobrodružství. To, co se během prvních dní jejich života na venkově stane, nečeká nikdo z nich.

Při průzkumu domu se Lucinka rozhodne vlézt do velké skříně a najednou se ocitá v jiném světě (ve světe Narnie, ale to ona ještě neví). Potkává se hned s faunem panem Tumnusem a i když zprvu nechce jde k němu na návštěvu. Tam se také dozvídá kde je a co je to za zemi a i to, že ji pan Tumnus má přinutit přivést ostatní děti jež jsou hrozbou pro zlou čarodějnici, která v Narnii nyní vládne.
Lucinka se pak vrací domů a utíká za ostatními sourozenci a vypráví jim co se stalo, jenže jí to nikdo nevěří což je pro ni velkým zklamáním.
Po čase se do Narnie dostane nejen ona, ale i její bratr Edmund a zůstanou tam opět pár hodin. Po návratu Lucinka povídá co se stalo a že i Edmund tam byl, jenže ten se rozhodne lhát a tak řekne, že si to Lucinka zase vymyslela. To už je na Lucinku moc.
Tím však dobrodružství nekončí, ale naopak začíná – nakonec se do Narnie skrze skříň dostanou totiž všechny čtyři děti a boj o záchranu Narnie právě začíná…

 


Kniha nebo film?
 
Nejoblíbenější kniha?
 
Nejoblíbenější film?
 
Main page Contacts Search Contacts Search