Home Filmové zpracování Plavba Jitřního poutníka
Něco málo o třetím díle

Říká se do třetice všeho dobrého. Zfilmování třetího dílu fantasy série C.S.Lewise Letopisy Narnie - Plavba Jitřního poutníka se dočkalo své premiéry.
Kdo z Vás četl tuto knihu asi přemýšlí nad tím, zda bude film knize podobný, či se od ní odpoutá a půjde svojí vlastní cestou.
Stručný děj dle předlohy C.S.Lewise je, že děti Edmund a Lucinka odjíždějí na prázdniny ke svému bratranci Eustácovi (kterého mimochodem nemají moc rádi). Netrvá to příliš dlouho a všichni tři se potkají u Lucinky v pokoji před obrazem lodi na moři, ktrerý těm dvěma připomíná Narnii, místo, kde již dvakrát byly. Eustác se jim trošku posmívá, jenže v ten okamžik obraz "oživne" a moře už není jen na obrázku už je ho plný pokoj a děti padají do vody, aby se po vynoření objevily v moři kousek od Jitřního poutníka, lodi, která byla na obraze. Na palubě se setkávají s Kaspianem, Ripčípem a dalšími. Zjišťují co se děje a jakou cestu před sebou mají. Podle knihy se Kaspian vypravil hledat 7 šlechticů, přátel svého otce, kteří na popud Miraze odpluli na východ a na této pouti zažívají celou řadu dobrodružství, která jim změní život.
Co se však týká filmového zpracování už zde došlo ke změně a Kaspian je na výpravě pro sedm mečů z jejichž pomocí může opět zachránit Narnii. Co tedy můžeme přesně čekat od filmového zpracování je trošku ve hvězdách, tedy ve scénáři ;) Ale každopádně se očekává, že tento film přitáhne na Vánoce do kin děti a jejich rodiče.
Kdo čeká přesnou kopii knihy bude asi zklamán, přenést knihu na plátno je opravdu velký oříšek. Lidská fantazie je tak úžasná, že oživit postavy a příběh z knihy tak, aby se to líbilo každému je trošku nadlidský úkol a proto je řada kladných a negativních ohlasů.
Ve třetím díle kritika vychvaluje specielní efekty a přiznám se, že jsem zvědav jak toto vše ovlivní daný příběh, který Lewis napsal. Tak tedy vzhůru do kina…

 
Plavba Jitřního poutníka - upoutávky

Píše se rok 2010 a třetí díl Letopisů Narnie právě přichází do kin. Bude v 3D provedení a zde se můžete podívat na ukázky z filmu. Ostatně na YouTube je těch ukázek již hodně, ale ne všechny se dají vložit do stránek, ty co šly už nejdou - takže tedy jen něco málo (stačí kliknout na nadpis) a ostatní buď později nebo na YouTube...

 


Kniha nebo film?
 
Nejoblíbenější kniha?
 
Nejoblíbenější film?
 
Main page Contacts Search Contacts Search