Něco málo o třetím díle

Říká se do třetice všeho dobrého. Zfilmování třetího dílu fantasy série C.S.Lewise Letopisy Narnie - Plavba Jitřního poutníka se dočkalo své premiéry.
Kdo z Vás četl tuto knihu asi přemýšlí nad tím, zda bude film knize podobný, či se od ní odpoutá a půjde svojí vlastní cestou.
Stručný děj dle předlohy C.S.Lewise je, že děti Edmund a Lucinka odjíždějí na prázdniny ke svému bratranci Eustácovi (kterého mimochodem nemají moc rádi). Netrvá to příliš dlouho a všichni tři se potkají u Lucinky v pokoji před obrazem lodi na moři, ktrerý těm dvěma připomíná Narnii, místo, kde již dvakrát byly. Eustác se jim trošku posmívá, jenže v ten okamžik obraz "oživne" a moře už není jen na obrázku už je ho plný pokoj a děti padají do vody, aby se po vynoření objevily v moři kousek od Jitřního poutníka, lodi, která byla na obraze. Na palubě se setkávají s Kaspianem, Ripčípem a dalšími. Zjišťují co se děje a jakou cestu před sebou mají. Podle knihy se Kaspian vypravil hledat 7 šlechticů, přátel svého otce, kteří na popud Miraze odpluli na východ a na této pouti zažívají celou řadu dobrodružství, která jim změní život.
Co se však týká filmového zpracování už zde došlo ke změně a Kaspian je na výpravě pro sedm mečů z jejichž pomocí může opět zachránit Narnii. Co tedy můžeme přesně čekat od filmového zpracování je trošku ve hvězdách, tedy ve scénáři ;) Ale každopádně se očekává, že tento film přitáhne na Vánoce do kin děti a jejich rodiče.
Kdo čeká přesnou kopii knihy bude asi zklamán, přenést knihu na plátno je opravdu velký oříšek. Lidská fantazie je tak úžasná, že oživit postavy a příběh z knihy tak, aby se to líbilo každému je trošku nadlidský úkol a proto je řada kladných a negativních ohlasů.
Ve třetím díle kritika vychvaluje specielní efekty a přiznám se, že jsem zvědav jak toto vše ovlivní daný příběh, který Lewis napsal. Tak tedy vzhůru do kina…

 
Kniha nebo film?
 
Nejoblíbenější kniha?
 
Nejoblíbenější film?
 
Main page Contacts Search Contacts Search